Tuesday 2nd May 2023 |
|||||
Christine Robinson Memorial League Cup Quarter Final |
|||||
Avenue 2nd | 2* |
- |
2 | AFC Swan |
Ref: I Muncaster Ast: J Albison Ast: D Cryer |
Third Division |
|||||
AFC Bolton | 3 |
- |
1 | Norford | P Pritchard |
Thursday 4th May 2023 |
|||||
Christine Robinson Memorial League Cup Quarter Final |
|||||
Avenue |
4 | - | 0 | Royton CC |
Ref: D Chisnall Ast: D Cryer Ast: P Dawson |
Sunday 7th May 2023 | |||||
First Division |
|||||
Rochdalians & Spotland |
FF |
- |
Avenue |
N Gibbons | |
Second Division |
|||||
Avenue 2nd |
- |
FF |
Woodbank UTB |
I Muncaster | |
FJ Williams Trophy |
|||||
Littleborough |
1 |
- |
5 |
Bolton Castle |
D Chowdhury |
Third Division |
|||||
Hindsford |
0 |
- |
3 |
Royton CC |
K Hayes |
North Walkden |
7 |
- |
2 |
The Oxford |
P Pritchard |
AFC Bolton |
2 | - | 6 | Bury Pumas | P Nicholson |
Fourth Division |
|||||
D’Haviland |
5 |
- |
1 |
Duke of Wellington |
J Albison |
AFC Radcliffe |
8 |
- |
2 |
Rochdale MV |
F O'Mensa |
Breightmet Wanderers 2nd |
P |
- |
P |
Rochdalians & Spotland 2nd |
OFF |
Clayton Athletic |
3 |
- |
2 |
Heywood Athletic |
J Churchill |
- |
|||||
Fifth Division |
|||||
AFC Swan 2nd |
6 |
- |
1 |
Holcombe |
B Slinger |
Bury North |
P |
- |
P |
Wardleworth |
OFF |
FC Wellington |
4 |
- |
3 |
North West Cobras |
A Kaye |
Totty Robins |
3 |
- |
2 |
Milburn |
D Cryer |
North Manchester Lions 2nd |
5 |
- |
4 |
Railway Rovers |
P Kershaw |
Tuesday 9th May 2023 |
|||||
FJ Williams Trophy |
|||||
Love Energy | P |
- |
P | Avenue 2nd | |
Fourth Division |
|||||
Breightmet Wanderers 2nd | 5 |
- |
3 | D'Haviland | D Jackson |
Fifth Division |
|||||
FC Wellington | 7 |
- |
0 | Milburn | P Pritchard |
Friday 12th May 2013 |
|||||
Butterworth Cup Final at Heywood St James FC, KO: 6:30pm |
|||||
Johnson Fold |
4 | - | 2 | Royton CC |
Ref: B Slinger Ast: D Cryer Ast: P Dawson |
Sunday 14th May 2023 |
|||||
Christine Robinson Memorial League Cup Semi Final |
|||||
Littleborough | 3 |
- |
2 | Avenue 2nd |
Ref: S Brophy Ast: M Willmore Ast: D Shipton |
Avenue | 4 | 2 | Fox & Pine |
Ref: T Thomas Ast: J Albison Ast: A Powell |
|
Second Division |
|||||
Breightmet Wanderers |
5 | - | 1 | Woolworths | D Jackson |
Third Division |
|||||
Norford |
1 |
- |
4 |
Royton CC |
D Chowdhury |
Hindsford |
7 |
- |
0 |
AFC Bolton |
P Pritchard |
Hark to Dandler |
7 | - | 2 |
Royle |
P Newby |
Johnson Fold |
3 | - | 4 | Bury Pumas | P Nicholson |
Fourth Division |
|||||
Clayton Athletic |
P |
- |
P |
Rochdalians & Spotland 2nd |
|
Duke of Wellington |
2 |
- |
3 |
D’Haviland |
J Churchill |
Game Cock |
3 |
- |
1 |
Heywood Athletic |
C Bega |
Rochdale MV |
4 |
- |
2 |
Breightmet Wanderers 2nd |
D Cryer |
AFC Radcliffe | 3 |
- |
2 | R-Kix Res | P Kershaw |
Fifth Division |
|||||
AFC Swan |
P |
- |
P |
Holcombe |
|
East Lancs |
P |
- |
P |
Made in Bury |
|
Wardleworth |
4 |
- |
2 |
FC Wellington |
P Dawson |
North West Cobras | 8 |
- |
6 | North Manchester Lions 2nd | B Slinger |
Thursday 18th May 2023 | |||||
Second Division |
|||||
Breightmet Wanderers | 5 |
- |
3 | Avenue 2nd | A Feber |
Friday 19th May 2023 |
|||||
Alan Haughton Memorial Trophy Final at Heywood St James FC, KO: 6.30pm |
|||||
AFC Radcliffe |
1 | - | 2 | Heywood Athletic |
Ref: P Nicholson Ast: J Albison Ast: D Shipton |
Sunday 21st May 2023 |
|||||
Chris Shyne Memorial Trophy Semi Final |
|||||
North Manchester Lions | 2 |
- |
4 | Rochdalians & Spotland |
Ref: P Kershaw Ast: A Kaye Ast: D Jackson |
Avenue | 9 |
- |
5 | Fox & Pine |
Ref: N Gibbons Ast: J Albison Ast: S Brophy |
|
|||||
FJ Williams Memorial Trophy Semi Final |
|||||
Breighmet Wanderers | 1* |
- |
1 | Avenue 2nd |
Ref: P Newby Ast: P Pritchard Ast: D Cryer |
Littleborough | 3 |
- |
0 | Woolworths |
Ref: D Chowdhury Ast: J Campbell Ast: H Astley |
Third Division |
|||||
North Walkden |
8 |
- |
0 |
Royton CC |
Ref: C Bega Ast: D Shipton Ast: TBC |
Norford |
2 | - | 5 | Hindsford | I Muncaster |
Fourth Division |
|||||
Heywood Athletic |
2 |
- |
4 |
D’Haviland |
P Dawson |
Rochdale MV |
FF |
- |
Game Cock |
OFF | |
Rochdalians & Spotland 2nd |
P | - | P | Breightmet Wanderers 2nd | |
Fifth Division |
|||||
East Lancs |
P |
- |
P |
Railway Rovers |
|
FC Wellington |
2 |
- |
2 |
AFC Swan 2nd |
F O'Mensa |
Made in Bury |
8 |
- |
2 |
Milburn |
K Hayes |
North West Cobras |
0 | - | 6 | Wardleworth | A Powell |
Totty Robins |
- | FF | Bury North | J Churchill | |
Friday 26th May 2023 | |||||
Chris Shyne Memorial Trophy Final at Heywood St James FC, KO: 6:30pm |
|||||
Rochdalians & Spotland |
1* | - | 1 | Avenue |
Ref: K Hayes Ast: O Hamilton Ast: D Jackson |
Sunday 28th May 2023 |
|||||
FJ Williams Memorial Trophy Final at Heywood St James FC, KO: 11.15 |
|||||
Breightmet Wanderers | 0 | - | 2 | Littleborough |
Ref: C Bega Ast: J Churchill Ast: M Willmore |
Third Division |
|||||
AFC Bolton |
P | - | P | Norford | P Pritchard |
Fifth Division |
|||||
Bury North | 2 |
- |
3 | North West Cobras | A Powell |
Tuesday 30th May 2023 |
|||||
Christine Robinson Memorial League Cup Final at Sacred Heart FC, KO: 6.30pm |
|||||
Littleborough |
1 | - | 3 | Avenue |
Ref: D Shipton Ast: D Chisnall Ast: I Muncaster |